MGC kakaové boby RAW

zdraví a energie

Dobroty

MGC kakaové boby RAW

zdraví a energie

Dobroty

Zdraví a energie. Nejsnazší způsob jak konzumovat kakao pro zdraví, je v jeho nejpůvodnější podobě, tedy v nepražených kakaových bobech. Kakaové boby před tepelným zpracováním patří mezi superpotraviny. Jsou zdrojem energie antioxidantů, mají stimulující účinky. Jsou spojovány s láskou, uvolněním a pocity štěstí. Tyto účinky jsou daleko intenzivnější u nepraženého kakaa Kakaové boby svým složením...

MGC kakaové boby RAW – naše nabídka

MGC kakaové boby RAW
Zdroj energie a antioxidantů, mají stimulující účinky. Jsou spojovány s láskou, uvolněním a pocity štěstí.
  • pravé nepražené kakaové boby RAW
  • předplatné doručováno 1x měsíčně
  • balení 250g
  • Detailní popis

MGC kakaové boby RAW

Zdraví a energie. Nejsnazší způsob jak konzumovat kakao pro zdraví, je v jeho nejpůvodnější podobě, tedy v nepražených kakaových bobech. Kakaové boby před tepelným zpracováním patří mezi superpotraviny. Jsou zdrojem energie antioxidantů, mají stimulující účinky. Jsou spojovány s láskou, uvolněním a pocity štěstí. Tyto účinky jsou daleko intenzivnější u nepraženého kakaa Kakaové boby svým složením pomáhají zamezovat rozvoji kardiovaskulárních a zánětlivých onemocnění, mohou pomáhat v boji proti rakovině, vysokému krevnímu tlaku, trombóze a inzulinové rezistenci (předstupni cukrovky 2. typu). Je v nich také poměrně vysoký podíl hořčíku, díky kterému pozitivně působí na nervovou soustavu, zlepšují náladu, snižují projevy stresu a depresí nebo chronického únavového syndromu. Dále je v nich nezanedbatelné množství manganu, želena, zinku, draslíku a mědi. Kakao má stimulující a povzbuzující účinky, souvisí s pocity štěstí a uvolnění. Látky, které stojí za těmito účinky, jsou například anandamid, arginin, dopamin, tryptofan a fenyletylamin. Díky nim je kakao skutečným antidepresivem, navozujícím pocity spokojenosti, štěstím, včetně lehkých afrodisiakálních účinků.

Kakaové boby lze konzumovat jako oříšky, nebo je můžete rozsekat do jogurtů. Existuje spousta receptů, jak z nich vytvořit velké RAW dobroty.

MGC kakaové boby jsou prvotřídní kvality dovážené z africké Ugandy z oblasti Bundibugyo u hranic s Kongem.

Historie pěstování kakaovníků sahá až k mexickým Aztékům a Máyům na Yukatánu. Ti nechávali kakaové boby kvasit, poté je upražili, rozemleli a smíchali s horkou vodou a kořením a takto upravené pili. Byl to ale nápoj konzumovaný pouze bohatých vůdců. Usušené kakaové boby se dříve také používaly jako platidlo.